top of page

ПРО НАС

Історична довідка

 

Наказом управління культури Черкаського облвиконкому від 28 грудня 1986 року № 734, була створена Бібліотека   для юнацтва ім. Марії  та Сергія Дяченків. Створена вона на базі міської юнацької бібліотеки Черкас.

 

Першим очільником бібліотеки стала Коновалець Олена Аркадіївна. На той час в штаті було 5 працівників. Обслуговували всього 2700 читачів, а річне відвідування сягало 12 тисяч. Книжковий фонд налічував 28 тис. примірників.

Новий потужний поштовх розвитку обласної юнацької бібліотеки дала Омельченко Олена Петрівна, яка працювала директором з 1982 по липень 1993 року. За цей час відбулися кардинальні зміни. Бібліотека перейшла до нового приміщення, розширилася структура, збільшилися штати, книжковий фонд та кількість обслужених читачів.

 

З жовтня 1993 року бібліотеку очолює Шевченко Олена Антонівна. Під її керівництвом  бібліотека стала сучасним потужним інформаційно-культурним центром для юнацтва в регіоні, а також – авторитетним науково-методичним центром для бібліотек області, що обслуговують юнацтво.

 

Сучасний стан

 

Бібліотека для юнацтва - авторитетний молодіжний центр, що забезпечує сучасні форми обслуговування шляхом трансформації бібліотеки в автоматизований інформаційний центр, який надає доступ до інформаційних ресурсів.

 

За попередні роки досягнуто значного прогресу в модернізації бібліотечних технологій: автоматизовано основні технологічні процеси - від замовлення та наукової обробки документів до обслуговування користувачів та документовидачі. Зовнішній користувач має цілодобовий доступ до баз даних через WEB-сайт.

 

Бібліотека щорічно забезпечує інформацією до 30 тис. користувачів, яким видається понад 500 тис. документів. Фонд бібліотеки постійно поповнюється новими документами, збільшується фонд електронних видань. Створено власні бази даних - електронний каталог, «Освіта Хмельниччини», «Письменники Хмельниччини», «Творча молодь», «Нотографія». На сайті бібліотеки створено портал «Молодіжний екологічний форум».

 

Бібліотека продовжує реалізацію довгострокового цільового проекту «Обласна бібліотека для юнацтва – мультимедійний центр з підтримки творчої молоді». Створено консультаційний профорієнтаційний центр, діють інформаційно – консультаційні та довідкові пункти «Європа – наш спільний дім», «Ти – молодий! Ти сучасний! Ти – переможець!», «Право – математика свободи».

 

Традиційно пріоритетними залишаються комплексні форми інформаційного обслуговування. Щорічно проводяться Місячники: абітурієнта, першокурсника, старшокласника; Тижні літератури, періодики; Дні інформації «Через здоров’я – до відродження нації», «Молодь. Зайнятість. Кар’єра», «Тим, хто займається технічною творчістю», Дні екологічного та правового інформування, Дні призовника. Щомісячно проводяться Дні нової книги.

 

 

 

• Основне завдання бібліотеки полягає у забезпеченні права молоді на вільний доступ до інформації.

 

• Основні категорії користувачів:

-         учні старших класів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів;

-         студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації;

-         працююча молодь;

-         фізичні та юридичні особи, які професійно, або на громадських засадах займаються питаннями юнацтва.

 

• Бібліотека формує:

-         фонд документів–універсальний за змістом та видами носіїв інформації, що відповідає складу користувачів та їх запитам;

-         систему довідково-бібліографічного апарату, в т.ч. в електронному вигляді, що є навігатором в документних ресурсах.

 

• Основні напрямки діяльності бібліотеки:

-         популяризація книги та читання серед юнацтва, як важливої складової у гармонійному інтелектуальному розвитку особистості;

-         інформаційна підтримка молоді в навчанні;

-         сприяння правовій, екологічній освіті юнацтва;

-         виховання толерантності в молодіжному середовищі;

-         популяризація кращих зразків культури і мистецтва;

-         поширення серед юнацтва знань про рідний край;

-         створення комфортних умов для дозвіллєвого читання.

 

bottom of page