top of page

Мобільний додаток «364дня», впроваджений розробником «Arriba!» - є календарем з інформацією, де вказано який саме сьогодні день, та невеликими жартівливими рекомендаціями щодо того, як проводити цей день атакож невеличкими завданнями. Кожен день в цьому календарі графічно проілюстрований. Розробник цього додатку пише: «Традиційний календар - це сумно. Ми впевнені, що кожен день в році - це можливість зробити своє життя яскравішим, веселіше, незвичніше! Тому ми придумали 364 завдання на кожен день, які гарантовано піднімають настрій, будуть цікаві представникам будь-якої статі, віку і роду занять, можуть бути виконані вдома, на роботі, в громадських місцях, наодинці або в компанії друзів.» Спочатку в додатку відкритий доступ тільки на три дні (сьогоднішній і два попередніх), для тих хто хоче відкрити всі дні в році відразу потрібно купувати преміум аккаунт, але це не обов'язково, так як кожен наступний день відкривається безкоштовний доступ до нового дня. Ще однією особливістю цього календаря є те, що днів там 364, а не 365 як в звичайному році, це тому, що один день там повторюється двічі (День бабака) при цьому він не є наступним днем. Такий мобільний додаток може стати прекрасною розвагою, та розширити кругозір щодо існуючих днів загалом.

Підготувала  Снісар А.гр.ДХМг-46м 

Одеське цифрове видавництво Gutenbergz випустило українську версію своєї нової інтерактивної книги для дітей, на 54 сторінках якої розповідається про 23 винаходи, які найбільше вплинули на розвиток людства, починаючи від звичайного колеса і закінчуючи окулярами доповненої реальності Google Glass.

Проект під нехитрою назвою «Ґаджетаріум» об’єднує в собі друковану версію, компаньйон доповненої реальності і інтерактивну книгу-додаток для iOS та Android.

У книзі зібрано 3D-моделі гаджетів, що забезпечують базове уявлення про принцип роботи того чи іншого пристрою. Діти можуть прослухати коротку версію історії створення та розвитку кожного з пристроїв, або за бажанням прочитати повну версію інформації. Додаток також містить різні корисні інструменти для розвитку творчих здібностей. Так, можна створити власний пристрій на базі кількох наявних. Розробники обіцяють регулярні оновлення. Одне з майбутніх оновлень включатиме історію 3D-принтера.

Безкоштовна інтерактивна дитяча книга «Гаджетаріум» для iPad
Підготувала: Соколовська Л. гр. КББ-56м
Джерело
Український студент розробив мобільний додаток для 3D-моделювання будівель
Підготувала: Бойчук М. група КББ-56м
Джерело

Студент з України створив мобільний додаток, який за кресленням створює тривимірну модель будівлі. Все, що для цього потрібно, — це навести камеру телефону на план будівлі.

Автор програми — Руслан Левицький з Київського університету будівництва та архітектури. Додаток дозволяє оглядати зовнішній дизайн будівлі в режимі 3D, а також побачити його в масштабі всього міста, з урахуванням обраної частини будівлі, поверху, типу квартири й інших параметрів.

Всі функції залежать від бажань замовника, повідомляють «Українські новини».

Тому програма не є універсальною: вона створюється під кожен генплан будівлі окремо. При цьому користувач може вибрати будь-які функції, параметри і вид програми.

Для створення ефекту присутності в додатку є можливість анімації та використання очок GoogleCardboard, які створюють віртуальну реальність.

Зараз додаток працює на Android (версії 5.0 і вище), а надалі з'являться версії для IPhone з більш широкими можливостями програми.

BattleApp 
Підготувала: Удовиченко К. група ВС-26м
Джерело

BattleApp новий додаток, сутність якого полягає у спілкуванні один з одним у вигляді 30-ти секундної дискусії. Або відповідати на провокативні питання вже опублікованого відео. Після перегляду це можна оцінювати, наприклад, хто виграв чи найбільш сподобався.

Wikitribune - новий проект від засновника Wikipedia
Підготувала: Велика М. група ТБА-36м

Засновник Вікіпедії Джиммі Уейлс заявив про запуск медійного проекту, який буде публікувати перевірені матеріали без фейків WikiTribune. Про це повідомляє The Verge.

Платформа має об'єднати для створення новин професійних журналістів та спільноту читачів. Журналісти, які будуть публікуватися на сайті повинні відкривати джерело своєї інформації, публікувати у відкритому доступі використані матеріали (наприклад, текст інтерв'ю). Спільнота читачів, у свою чергу, може пропонувати журналістам теми для статей та допомагати з перевіркою фактів –  вносити правки, які потім мають потім затвердити інші учасники спільноти.

Сайт WikiTribune буде існувати за рахунок підписки читачів, у ньому не буде реклами. Проект не зв'язаний з Вікіпедією, як зазначив його засновник.

«Google випустив додаток для перетворення карлючок на малюнки»
 
Підготувала: Удовиченко К. група ВС-26м
Джерело
Створено браслет, який перетворює руку у телефон
Підготувала: Куковиця В. група ВС-26м

Завдяки машинному навчанню редактор вміє перетворювати скетчі користувача у готові малюнки.

Компанія Google представила графічний редактор AutoDraw, який перемальовує начерки користувача у готові малюнки. Про це повідомляється в блозі компанії, передає Ukr.Media.

AutoDraw — це безкоштовний веб-додаток, доступний на ПК, смартфонах і планшетах. Завдяки машинному навчанню редактор вміє перетворювати скетчі користувача у готові малюнки. У Google говорять, що з допомогою AutoDraw "можна створити листівку до дня народження або запрошення на вечірку так само швидко, як і все інше в інтернеті".

У листопаді 2016 року Google представила подібний сервіс Quick, Draw!. Завдяки нейронні мережі він вміє вгадувати те, що намалювала людина. У компанії повідомили, що при роботі AutoDraw розробники використовували ті ж технології, що і при створенні Quick, Draw!

Компанія Innomdle Lab розробила браслет Sgnl, який дозволяє дзвонити, використовуючи тільки свою руку.

Варто лише піднести палець руки (з браслетом) до вуха. Пристрій посилає вібраційні хвилі, які проходять крізь тіло і перетворює у звуки.

Мікрофон для зворотного зв’язку розташований у самому браслеті. Sgnl уже можна попередньо замовити за 149 доларів.

The Los Angeles Times створила бота, який повідомляє журналістам, коли приготувалась кава
Підготувала: Куковиця В. група ВС-26м

Працівників редакції дратувала ситуація, коли вони йшли через весь ньюзрум, аби випити кави, але замість бажаного напою заставали на кухні порожню кавоварку. Тому журналісти розробили свою систему сповіщення. Тепер працівник, який запускає кавоварку, має натиснути червону кнопку, розташовану біля неї. Через вісім хвилин в корпоративному месенджері Slack працівники отримують сповіщення про те, що у кавоварці готова свіжа кава.

Спершу в The Los Angeles Times думали вбудувати датчик температури або датчик ваги, аби теоретично визначити, чи є у спеціальній колбі для заварювання кави щось усередині. Але зрештою зупинилися на ідеї зі створенням бота в Slack. Для реалізації системи знадобився простий одноплатний комп'ютер Raspberry Pi та кнопка, підключена до нього через USB.

Минулого місяця американський актор Том Хенкс подарував еспресо-машину прес-корпусу Білого дому, щоб підтримати їх зусилля в «боротьбі за правду».

«Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою» 
Підготувала: Федоренко А. група ГРС-16м

Щороку Facebook проводить масштабну конференцію F8, на яку з’їжджаються спеціалісти, що розробляють для компанії різноманітні програми та алгоритми. На цьогорічному форумі Facebook показав власні напрацювання в нейроінтерфейсах.

Facebook працює над створенням технології, яка дозволить користувачам набирати текст без клавіатури. Про це стало відомо на конференції F8, яка з 2007 року проходить у США. На ній компанія зазвичай розповідає про поточні напрямки роботи в різноманітних сферах. Виявилось, що вже півроку Facebook розробляє нейроінтерфейс разом з Каліфорнійським університетом у Сан-Франциско, Каліфорнійським університетом у Берклі, Університетом і медичним центром Джонса Хопкінса, а також з Медичним коледжем Університету Вашингтона в Сент-Луїсі.

Для демонстрації експериментальної технології голова дослідницького підрозділу Facebook Building 8 Регіна Дуган показала запис зі Стенфордської лабораторії, на якій доброволець друкувала за допомогою такого інтерфейсу зі швидкістю вісім слів за хвилину. В компанії запевняють, що це лише початок, і в подальному людина зможе «надиктовувати» комп’ютеру понад 100 слів за хвилину. Регіна Дуган не розкрила особливості роботи технології, але повідомила, що вона неінвазивна – тобто ніякі чіпи чи електроди в людину при цьому не вбудовують.

Крім того, на конференції представники Facebook розповіли про розробку технології, яка дозволить «чути» за допомогою шкіри. Той же підрозділ Building 8 зараз працює над спеціальним рукавом з 16 датчиками, що відповідають за тактильну віддачу. Замість відтворення звуку система адаптує частоту коливань для передачі на шкіру, а користувач по різній частоті впливу визначає сказане.

Розробка також поки що в початковій стадії, але при тестуванні прототипу доброволець зміг вивчити за годину і потім вірно розрізнити кілька різних слів за характером вібрації, яка передається на шкіру. В проведеному експерименті один учасник за допомогою планшета вибирав колір і форму фігури, а другий «почув» вибрані параметри за допомогою шкіри і взяв в руки потрібну фігуру заданого кольору.

«Facebook розробляє можливості друкувати силою розуму і чути шкірою» 
Підготувала: Агєєва Н. група ТА-26м

Американські вчені з університету штату Вашингтон в ході недавно проведеного дослідження з'ясували, що так званий “швидкий” мозок може допомогти людині в вивченні іноземних мов.

Фахівці відкрили унікальну лінгвістичну програму. У ній зголосилися взяти участь 19 англомовних учнів у віці від 18 до 31 року. Відзначимо, що всі ці люди не знали другої мови, повідомляє  svitua.com.ua.

Програма передбачала, що учасники експерименту протягом восьми тижнів відвідували курси французької мови. При цьому використовувалася спеціальна комп'ютерна програма. Відповідне програмне забезпечення було розроблено для ЗС США з метою швидкого навчання іноземних мов.

У програмі використовувалося одночасно кілька тактик: розмова, читання і навіть аудіювання. Добровольці проходили її два рази на тиждень по півгодини. Після кожного заняття наукові співробітники записували рівень, який вдалося досягти учневі.   Пізніше відповідні дані використовували для виявлення прогресу учасника експерименту. До слова, його результати виявилися досить різними. Найкращий учень виявився в два рази успішніше гіршого.

З'ясувалося, що швидкість навчання залежить від ділянок мозку. За словами вчених, патерни активності органу ЦНС, які відповідають за мовні процеси, можуть передбачити, наскільки легко людина здатна вчити іноземну мову.

«Фактчекінг» від Google
Підготувала: Каташинська  Н. група МВ-56м
Джерело та ін.

Після ряду звинувачень у великій кількості фальшивих та неперевірених новин, компанія Google запускає процедуру фактчекінгу по всьому світу в своєму пошуковику та розділі новин.

Перевіряють твердження зі статті і оцінюють, наскільки вони правдиві журналісти/публіцисти та, так звані, фактчекінгові організації. Така інформація не буде доступна для кожного пошукового запиту, а судження фактчекерів можуть різнитися, але це також є корисним для формування уявлення загальної картини про ситуацію.

В Google News на перевірені статті ставитиметься мітка Fact Check. Для того, щоб потрапити в категорію Fact Check, виданням потрібно

використовувати в своїх статтях мітки зі списку ClaimReview від schema.org.

Стартап з українськими коренями Grammarly отримав $110 млн інвестицій

Підготувала: Сукова Д. Т-36м

Український стартап Grammarly, який був заснований Олексієм Шевченко, Максимом Литвином та Лідером Дмитром, отримав $110 млн інвестицій, повідомляє WSJ. Як наголошується, в цьому раунді взяли участь компанії General Catalyst, Breyer Capital, IVP, SignalFire і Spark Capital. Відзначимо, що на поточний момент — це найбільший обсяг інвестицій для українського проекту.

Grammarly — це сервіс перевірки правопису і граматики англійською мовою, при цьому він вміє коригувати не тільки помилки, а й структуру пропозицій, а також стиль письма. Сервіс вже отримав широку популярність, його активно використовують як школярі і студенти, так і співробітники компаній, які ведуть ділову переписку. За даними самого Grammarly, у квітні 2017 року у сервісу було 6,9 млн активних користувачів щодня.

Інвестиції проект отримав за ідею впровадження машинне навчання для поліпшення орфографії та граматики в залежності від контексту і тону листа.

Компанія Grammarly зареєстрована в США, її головний офіс знаходиться в Сан-Франциско, але крім цього також є офіс у Києві та Нью-Йорку.

При цьому поки невідомо, чи отримає система підтримку української мови (а було б непогано). Зазначимо також, що Grammarly виправляє граматичні, контекстні помилки та неправильне використання лексики, а також вміє вишукувати в тексті плагіат і допомагає адаптувати повідомлення під певний стиль письма: академічний, діловий, розмовний або художній.

Archive exhibitions (архівні виставки) 

Підготував: Корнієнко С. група МС-36м
Джерело

В партнерстві з музеями та іншими культурними закладами, цей проект дозволяє побачити тимчасові виставки після їх завершення, адже не всі об'єкти мистецтва мають постійне місце в музеях світу.

smARThistory як частина Khan Academy

Мультимедійний ресурс з відео, аудіогідами, мобільними додатками та коментарями від істориків мистецтва.

Wikipedia GLAM («galleries, libraries, archives, and museums», тобто галереї, бібліотеки, архіви та музеї, також включає ботсади та зоопарки) допомагає закладам культури ділитися своїми ресурсами зі світом через проекти співпраці з досвідченими вікіпедистами.

Google Art Project або Арт-проект Гугла 
Підготувала: Задорожна К. група МС-36м
Джерело

Google Art Project або Арт-проект Гугла — це онлайн-платформа, використовуючи яку громадськість може отримати доступ до зображень високої чіткості художніх робіт, які зберігаються у музеях — партнерах ініціативи. Проект був запущений компанією Google 01 лютого 2011 року, у партнерстві з 17 міжнародно відомими музеями, включно з Галереєю ТейтЛондонМузеєм мистецтва МетрополітенНью-Йорк та Галереєю УффіціФлоренція.

Платформа дозволяє користувачам здійснювати віртуальні тури галереями музеїв, знайомитись з фізичною та контекстуальною інформацією про художні роботи та створювати свої власні віртуальні колекції. Функція «walk-through» проекту використовує технологію Google Street View. Зображення багатьох робіт існують у надзвичайно високій якості, а кожен музей-партнер обрав одну роботу, зображення якої мало якість один гігапіксель (більше 1 млрд пікселів).

3 квітня 2012 року Google оголосив про значне розширення Арт-проекту та підписав угоди про партнерство з 151 музеєм 40 країн. На той час платформа налічувала більше 32 тис. робіт з 46 музеїв та продовжвалась робота з формування колекції зображень інших партнерських музеїв. Серед нових партнерів були Художня галерея ОнтаріоБілий дім, Галерея австралійського скельного мистецтва Гріффітського університету (Австралія), Музей ісламського мистецтва (Доха) та Гонконзький музей мистецтв. Тоді ж Google запустив другу, поліпшену версію сайту з функціями Google+, покращеним пошуком та функціями для навчання.Станом на березень 2015 року на сайті 81,8 тис. робіт з 486 колекцій.

З огляду на наміри створити з платформи глобальний ресурс, він доступний багатьма мовами.

Космічні неонові обої це сайт, де можна скачати обої. Тут ви зможете відчути себе художником. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс надасть вам палітру з декількох кольорів – і більш ніяких проблем. Процес появи плавних ліній та зєднань варте окремої уваги

Космічні неонові обої
Підготувала: Задорожна К. група МС-36м
Джерело
Музейні канали на You Tube
Підготувала: Задорожна К. група МС-36м

MET(The Met)

Художній Метрополітен-музей вважається одним з найбільших і відвідуваних в світі. Тут зібрані стародавні азіатські артефакти, діє Інститут костюма, зберігаються колекції Океанії, Африки та Америки. На відеоканалі музею є і записи для тих, хто про музеї нічого не знає, і плей-листи для більш досвідчених, наприклад за мовою жестів в скульптурі, і навіть ефектні світські події, які проходять в стінах MET.

Британський музей.

У головному археологічному музеї Великобританії і одному з ключових художніх музеїв світу є не тільки скарби в запасниках, а й дуже цінні відео на YouTube. За допомогою кураторів музею можна заглянути в закриті для відвідувачів приміщення і дізнатися, як створюються наймасштабніші виставки. Цілу збірку присвячений шекспірівським артефактів і ролі Лондона в п'єсах. А один з Відеосеріалів розповідає про предмети колекції, які особливо люблять співробітники музею.

МоМА (The Museum of Modern Art)

Ще один канал для всіх, захоплених сучасним мистецтвом. Відео є суперякісним його легко і приємно дивитися, так що MoMA став еталоном не тільки музейного, але і Діджитал-простору. Річард Серра, Вік Муніс, Марія Хассабі - цих та інших відомих художників можна побачити, підписавшись на канал.

Музей Гетті.

Один з найбільш відомих музеїв Каліфорнії пишається не тільки колосальною колекцією, що розташувалася в будівлі Річарда Мейєра, а й цифровий скарбницею артефактів на сайті і YouTube. У своїх фільмах куратори музеїв прагнуть відповісти на філософські питання: чи є краса таїнством? Чи може бути краса жахливою? Наскільки мінлива справжня краса?

Театр-музей Далі.

Якщо роботи Далі наживо побачити поки не вдається, присвятіть пару вечорів перегляду відео зі стін одного з самих хитромудрих музеїв. Наприклад, в квітні там відбулися вечори поезії і опери.

 

Музей Вікторії і Альберта.

Лондонський музей декоративно-прикладного мистецтва і дизайну зберігає 4,5 мільйона об'єктів і охоплює 5 тисяч років людської історії. На каналі ви знайдете серію лекцій, присвячену історії театру і перформансу, фільм про шедеври Китаю від 700 до 1900 року.

 

Музей американського мистецтва Уїтні

Якщо ви захоплені історією Америки XX-XXI століть, ви знайдете багато цікавого в відеотеці Уїтні. Паризький період скульптора Олександра Кальдера або вплив Бакминстера Фуллера на світовий дизайн, на каналі знайдеться все.

 

Музей Соломона Гуггенхейма.

Ще одна Мекка для тих, для кого сучасне мистецтво не порожній звук. Знаменитий не тільки величезною колекцією, але і будівлею від Френка Ллойда Райта музей прагне поширювати знання і за океан. Завдяки відеоканалу, можна подивитися і на минулі виставки, і курс LFA (Learning Through Art). (Навчання через мистецтво).

 

Філдовскій  природничий музей.

У відомого чиказького музею є нетривіальний канал на YouTube, який організований за принципом телесеріалу. Головний кореспондент цікавості (Chief Curiosity Correspondent) Емілі веде ефір з Чикаго і відповідає на самі різні питання, наприклад як США борються з вимиранням тварин або як зробити опудало білки.

World Wonders Project (Проект «Чудеса світу»)
 
Підготувала: Мельник О. група МС-36м
Джерело

Існує за участі Google Art Project або Арт-проект Гугла — це онлайн-платформа, використовуючи яку громадськість може отримати доступ до зображень високої чіткості художніх робіт, які зберігаються у музеях — партнерах ініціативи.

Саме цей проект, дозволяє віртуально відвідати давні та сучасні чудеса світу з використанням технологій Гугл (Street View, 3D-моделювання та інші). В рамках цього проекту можна відвідати історичні пам'ятки — напр. Стоунхендж чи Помпеї, або природні, як Великий бар'єрний риф, а також дізнатися про їх розташування та історію, надану в рамках партнерства проекту з ЮНЕСКО.

bottom of page