top of page

Крихітний пристрій, що дозволяє швидко й легко дезінфікувати воду

Підготували : Бойчук М. КББ-56м, Удовиченко К. ВС-26м
Джерело

Дослідники зі Стенфордського університету і Національної прискорювальної лабораторії SLAC створили крихітний пристрій, що дозволяє швидко й легко дезінфікувати воду, що особливо актуально для екологічно проблемних регіонів світу.

В усьому світі 663 мільйони осіб відчувають нестачу чистої питної води. На жаль, дезінфекція забрудненої води є часто складним, дорогим і часовитратним процесом. Наприклад, дезінфекція води ультрафіолетовими променями може тривати до 48 годин, що обмежує кількість води, яку можна обробити. Новий пристрій від дослідників зі Стенфордського університету і Національної прискорювальної лабораторії SLAC вирішує цю проблему: маленький чорний прямокутник дезінфікує воду за 20 хвилин, використовуючи при цьому сонячне світло.

Пристрій виглядає просто як шмат чорного скла, але насправді він вкритий наноструктурованим дисульфідом молібдену. Тонкі пластини згруповані навкіс так, що їхні лабіринтоподібні краї контактують з водою.

Коли прямокутник кладуть у воду і потім виставляють на сонце, він вступає в реакцію із сонячним світлом і водою, утворюючи перекис водню та інші антибактеріальні хімічні речовини. Незабаром хімікати розсіюються, залишаючи кристально чисту воду.

Такий результат досягається за рахунок наявності дисульфіду молібдену — фотокаталізатора, який вивільняє електрони, що викликають хімічні реакції в воді. Будучи перспективною новою розробкою, цей пристрій все ж лише дезінфікує, але не фільтрує воду. Тому промислові забруднювачі все ще залишаються джерелом занепокоєння в різних регіонах світу. Винахід вимагає додаткових досліджень, перш ніж його можна буде широко використовувати, адже поки що не зовсім зрозуміло, які саме штами бактерій можуть бути знищені таким способом.

Первый серийный летающий автомобиль - AeroMobil

Підготувала : Агєєва Н. ТА-26м

Словацкие разработчики представили на автошоу Top Marques в Монако прототип первого серийного летающего автомобиля AeroMobil.

Производители уверяют, что предзаказы на это транспортное средство будут приниматься уже в этом году, а первые летающие авто их владельцы получат в 2020 году.

Но о доступности летающего автомобиля речь не идет. Его стоимость предварительно оценена в 1,2-1,5 миллиона евро. Кроме того, чтобы поднять машину в воздух, нужна лицензия пилота. Да и с дороги взлететь не получится - для этого необходим аэродром или иное разрешенное для взлета место, так как для разгона нужно около 300 метров.

Концепт первой модели дебютировал еще в 2014 году в Вене на фестивале инноваций Pioneers Festival. Всего же на разработку этого индивидуального аэротранспортного средства у инженеров компании ушло более 25 лет. При создании аэромобиля большую поддержку уникальному проекту оказало правительство Словакии.

Что именно изменится в новой версии 4.0 по сравнению с предыдущей 3.0, пока точно не известно. Ранее двухместный автосамолет со складывающимися крыльями был оснащен гибридным двигателем Rotax 912.

AeroMobil на дороге разгоняется до максимальных 160 км/ч, а в воздухе его крейсерская скорость - 200 км/ч. Трансформация автомобиля в самолет занимает около трех минут. На земле аэромобиль расходует 8 литров бензина на 100 км, а в воздухе - 15 литров в час. Запас хода в режиме автомобиля - 875 км, в режиме самолета - 700 км.

Разработкой летающих автомобилей уже долгое время занимаются многие компании из разных стран мира. И в последний год многие из автомобилей уже поднялись в воздух.

И хотя эксперты уверены, что в обозримом будущем летающие авто не смогут завоевать широкую популярность, некоторые из моделей все же смогут найти своих клиентов.

Немецкая компания E-volo работает над двухместным пассажирским 18-роторным мультикоптером Volocopter VC200. В апреле 2016 года этот аппарат уже совершил первый пилотируемый полет.

Летом 2016 года электромобиль-конвертоплан TF-X компании Terrafugia, представленный еще в 2013 году в качестве легкого спортивного летательного аппарата, получил разрешение властей США на сертификацию к полетам.

Осенью 2016 года в Калифорнии засняли предполагаемый прототип летающего автомобиля компании Zee.Aero, основанной сооснователем Google Ларри Пейджем. Довольно крупная машина, совсем не напоминающая автомобиль, поднималась в воздух и садилась почти вертикально.

В 2016 году Toyota получила в США патент на новую конструкцию летающего автомобиля, который разрабатывает несколько лет.

В Израиле в апреле 2017 года проведены очередные испытания летающего автомобиля CityHawk, который ранее был известен как беспилотник AirMule. Машина способна взлетать вертикально, как вертолет. Для полетов используется запатентованная технология Fancraft, которая помогает разместить лопасти под капотом и багажником машины. Это позволит автомобилю, обладающему небольшими габаритами, приземляться на узкие улицы. Предполагается, что аэромобиль будет вмещать четырех человек.

Airbus до конца 2017 года планирует испытать прототип одноместного летающего автомобиля с автопилотом. Для разработки концепта было создано специальное подразделение Urban Air Mobility.

Розумна валіза

Підготувала: Назаренко Л. ФП - 96м
Джерело

За останні роки на ринку вже були представлені валізи, які самі переміщуються за своїм власником і управляються за допомогою спеціального додатка на смартфоні, але Olive пропонує абсолютно новий погляд на можливості дорожньої валізи.

Olive створений іранською компанією Ikap Robotics, і хоча він виглядає як звичайна валіза, насправді це повноцінний сігвей, здатний не просто слідувати за власником за допомогою пристрою відстеження, але і перевозити його.

Стабільність при їзді забезпечується за допомогою 3D-акселерометра і гіроскопа. Вбудовані стереоскопічні камери дозволяють смарт-валізі створювати візуальну карту свого оточення і слідувати за власником, при цьому Olive здатний розрізняти обличчя навіть в дуже людних місцях.

Творці рекламують Olive як першу в світі розумну валізу, яка може нагадати господареві, що пора поспішати, якщо до вильоту залишилося мало часу, і має вбудовані датчики, щоб попередити про перевантаження. Крім того, від батареї Olive можна заряджати гаджети.

Olive управляється зі смартфона за допомогою Wi-Fi або bluetooth через додаток, який дозволяє здійснювати повний контроль. Додаток може визначити місце розташування валізи за допомогою GPS, дозволяє блокувати механізм замку в разі, якщо валізу залишено без нагляду, а також отримати сигнал тривоги, якщо замок буде зламано.

“Wize Mirror” – магічне, а точніше, розумне дзеркало, яке містить датчики і є інтерактивним. Воно аналізує риси обличчя, аби оцінити стан здоров’я людини, яка дивиться в нього.

Це – прототип розумного пристрою, завдання якого – розпізнавати перші симптоми серцево-судинних захворювань. Міжнародна група вчених презентувала його в італійській Пізі.

Поверхня відбивання цього дзеркала є сенсорним інтерфейсом. Вона дозволяє користувачеві в заємодіяти з комп’ютерною системою, обладнаною багато спектральними камерами 3D сканерами та аналізатором дихання. Система розпізнавання облич автоматично ідентифікує користувача.

Ультрафіолетовий спалах ідентифікує субстанції в середині шкіри, присутність яких пов’язують з ризиком діабету. Упродовж 20 секунд пристрій робить знімки для вивчення мікро-рухів, що вказують на рівень стресу людини. Cистема також вивчає інші показники шкіри, пов’язані з рівнем холестерину.

Наприкінці збору даних система інтегрує усі параметри обличчя у такзваний “індексздоров’я”, який показує, наскільки високий ризик серцево-метаболічних захворювань має людина, і як добре вона почувається.

Вчені, які працюють над цим Європейським дослідницьким проектом, використовують медичне діагностичне обладнання та допомогу добровольців для уточнення алгоритмів, які виявляють ознаки різних захворювань.

Добровольці взяли участь у клінічних тестах – калориметричних вимірюваннях, морфології тіла, тестах, що характеризують кардіо-метаболічні параметри. І водночас були здійснені виміри, які потім інтегрували у дзеркало, наприклад, багато спектральне відображення обличчя, тривимірну реконструкцію та аналіз емоцій.

Три клінічні випробування у Франції та Італії продемонстрували гарну кореляцію показань дзеркала завдяки традиційним методам діагностики. Але перш ніж WizeMirror потрапить на ринок, його розробники прагнуть, аби пристрій став дешевшим та міцнішим.

Перевага цього пристрою полягає в тому, що він не лише надає інформацію про можливу присутність факторів кардіо-метаболічних ризиків, але також пропонує кращий спосіб життя – оптимальну дієту, фізичні вправи та радить максимально уникати шкідливих звичок, наприклад, куріння.

«Vantablack»

 
Підготувала: Удовиченко К. гр. ВС-26
Джерело

У 2014 році британська компанія Surrey NanoSystems виготовила з нанотрубок матеріал Vantablack з рекордно низьким коефіцієнтом відображення 0036% у видимому діапазоні. Якщо посвітити на нього потужною лазерною указкою, то пляма світла просто зникає, як в чорній дірі. Матеріал занесений до Книги рекордів Гіннесса як найбільш чорна субстанція, виготовлена ​​людиною.

Зараз вчені вдосконалили матеріал. Нове покриття Vantablack 2 не піддається виміру жодним спектрометром.

Vantablack ефективно поглинає електромагнітне випромінювання не тільки у видимому діапазоні, але також в ультрафіолеті. Нанотрубки вирощують в камері Chemical Vapour Deposition при температурі 430ºC. Перша версія покриття Vantablack виготовлялася з нанотрубок завдовжки 20 нанометрів. На одному квадратному сантиметрі покриття містився приблизно 1 мільярд нанотрубок.  Сам процес нанесення супер-чорного покриття виявився досить трудомістким. Тому було вирішено створити її вдосконалену версію, яку можна використовувати навіть в побуті. Так з'явилася Vantablack S-VIS – той же ультрачорний, тільки в форматі спрея.

Його можна назвати найтемнішою чорною фарбою у світі, хоча коефіцієнт відбиття у фарби вище, ніж у оригінального покриття.

Vantablack – це супер-чорна фарба-покриття, що складається з міріад карбонових нанотрубок. Після нанесення на поверхню вона здатна утримувати 99,965 відсотків світла. Цього достатньо, щоб тривимірні об'єкти, покриті Vantablack, під деякими кутами здавалися абсолютно плоскими, двомірними.

З першого березня об'єкти, пофарбовані Vantablack S-VIS, стали частиною експозиції Музею науки в Лондоні.

Світопоглинаюче покриття можна буде використовувати, наприклад, для безпілотних автомобілів. Існує ще багато варіантів застосувань Vantablack – від поліпшення роботи інфрачервоних камер до захисту людини від радіації. Його можна використовувати для збільшення поглинання тепла в матеріалах, що використовується в технологіях по концентрації сонячної енергії і у військовій промисловості.

WizeMirror – розумне дзеркало, що вміє розпізнавати хвороби

 
Підготувала: Хоменко К. ФП-96м
Джерело

Умная одежда

 
Підготувала: Сербіна Д. Т-36м

Новинкой этого года станет также умная одежда. На первый взгляд нам может показаться, что она должна выглядеть как с фильмов о супергероях, но это нет так. Стоит ожидать появления удобной одежды, которая не будет ничем отличаться от обычной, кроме того, что будет иметь интеллект. Технологии будут внедрены в нашу верхнюю одежду, обувь и даже белье. Особенно интересно будет наблюдать за развитием инновации, если проект Google Jacquard, посвященный производству умных тканей, наконец-то выйдет из стен лаборатории. Так, что теперь не забывайте, что прикупив новый «look», вы получите в дополнение к одежде еще и зарядное устройство.

Італійським винахідником Клементе Біондо розроблений унікальний сучасний чохол для смартфонів, здатний при необхідності приготувати маленьку чашку ароматного еспресо. В даний час італієць за допомогою краутфандінга збирає кошти щоб випустити оригінальне дітище.

Нове пристосування «Mokase» може розігрівати напій до 60 градусів, а також через деякий час видавати маленьку порцію кави на двадцять п’ять мілілітрів. Процес приготування відбувається за рахунок кавових картриджів, які нагріваються від акумулятора, вбудованого в чохол. Тим часом процесом приготування напою в даному випадку керує мобільний додаток.

Сопло, котре видає порції зроблене зі спеціального алюмінієво-крем’яного сплаву. Поряд з цим, оригінальний чохол підходить для всіх популярних на сьогоднішній день смартфонів. Ціна на «Mokase» складе приблизно 50 євро. При вдалому зборі коштів на суму в 75 000 євро, чохол в продаж може надійти восени цього року.

«Унікальний чохол для смартфонів може приготувати каву»

 
Підготувала: Федоренко А. ГРС-16м

Випущений сучасний цінник, який позитивно впливає на екологію

 
Підготувала: Велика М. ТБА-36м
Джерело

 Ви ніколи не замислювалися над тим, скільки паперу переводять різноманітні магазини для заміни цінників? Насправді її йде дуже і дуже багато, що погано позначається на екології, так як заради якихось цінників вирубують дерева. Для того, щоб скоротити використання паперу в цій галузі був розроблений прилад Wasteless.

Прилад виконує всі функції звичайного цінника, він кріпиться на полицю з продуктом і показує потенційним покупцям ціну продукту, при цьому ціну на ціннику можна змінити скориставшись спеціальною програмою для управління Wasteless.

Крім того, що прилад сам по собі скорочує використання паперу, він ще й економічно вигідний підприємцям, так як відразу ж зникає необхідність у придбанні паперової продукції, а також є можливість досить швидко змінювати ціну на швидкопсувні і не найпопулярніші продукти, знижуючи вартість у міру необхідності, що полегшує логістику і покращує показники продажу.

Беспилотные автомобили постепенно входят в повседневную жизнь. В этом году появится множество совсем новых классов автономного транспорта (минивенов и автобусов). Беспилотный транспорт к концу года будет законно эксплуатироваться в различных штатах США. Стоит ожидать воплощения еще одной мечты Илона Маска: Hyperloop One собирается запустить полномасштабный тестовый отрезок транспортной системы (если компания сумеет дожить до предполагаемого запуска)

Беспилотные авто

 
Підготувала: Сербіна Д. Т-36м

Український кулон, що перекладає голос у текст

Підготувала: Сукова Д. Т-36м

Український стартап Senstone, кулон для перекладу голосових повідомлень у текст, зібрав на Kickstarter вшестеро більше заявленої суми.

Команда розробників Senstone стартовою ціллю визначиоа $50 000. Після завершення кампанії на рахунку у стартапу виявилося $302 023.

Початкову суму $50 000 команді вдалося зібрати лише через 36 годин з моменту старту.

Кулон Senstone діаметром 29,53 мм і вагою 26 г робить замітки в один клік, на ходу переводить в текст і сортує за темами (наприклад, щоденник, блог туриста, записки з конференцій), які створює користувач. Він уміє розпізнавати 7 мов, тримає заряд до 3 днів.

"Kickstarter – це неповторний досвід. Підготовка і продуманість в цьому процесі – найважливіше. І дуже складно передбачити, що трапиться завтра. Наприклад, днями нас підтримав один з найвідоміших журналістів TechCrunch (Майк Бутчер – ред.) І підкреслив, що дуже хоче випробувати пристрій. Нажаль, зараз вільних гаджетів у нас немає, але влітку-восени спробувати зможуть всі, хто його замовляв", – розповів засновник і CEO Senstone Назар Федорчук.

Засновник стартапу Назар Федорчук почав працювати над проектом з 2015 року, відразу після звільнення з роботи.

Йому потрібен був гаджет для вирішення власної проблеми: можливості швидко і зручно записувати свої ідеї. Так з'явилася кнопка для нагадувань, яка завжди поруч і яка може записати думки. Уже влітку 2016 роки команда створила робочий прототип і отримала перші інвестиції.

За словами Назара, основну суму зібраних коштів витратять на першу партію і розвиток команди. "Для цих цілей ми не будемо залучати інвестиції. Але для розширення команди розробників і поповнення продуктової лінійки і маркетингу – ми відкриті для партнерства", – сказав Федорчук.

Зараз команда веде переговори з декількома заводами, які можуть допомогти з масовим виробництвом гаджета.

bottom of page